KONST / Litografier / Färglitografier 15914251
nr 1591 4251
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 4 st, Signerade, bland annat motiv från Trosa, bildmått 22x33-35x47 cm, färglitografi, yttermått inklusive ram: 35x45 - 55x66 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 januari 2024
kl 18:22:58
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren